Skip to content

ویزای استارت آپ

ویزای استارت آپ

کشور کانادا همیشه بر آن بوده است تا افراد نوآور و خلاق را که توانایی لازم برای استقرار و فعالیت اقتصادی در کانادا دارند از سراسر دنیا به سمت خود جذب نماید. اداره مهاجرت کانادا همیشه در صدد آن بوده که برترین افراد را در حیطه های مختلف تخصصی را جذب نماید. به همین دلیل هر چند سال یکبار اقدام به طراحی برنامه های مهاجرتی نموده تا افراد نوآور اقتصادی از این روش ها وارد کانادا شوند.
در همین راستا در سال ۲۰۱۳ و در قالب یک برنامه مهاجرتی جدید به نام استارت آپ ویزا، اداره مهاجرت کانادا اعلام نمود افرادی که دارای ایده های بیزینسی خلاقانه و قابل رقابت در سطح بین المللی هستند که قابلیت اشتغال زایی در کانادا را دارد، می توانند از این طریق این روش مهاجرتی وارد کانادا شده و اقامت دائم کسب نمایند. این افراد میتوانند از حمایت های مالی و معنوی سرمایه گذاران مورد تایید اداره مهاجرت کانادا بهره مند شده و بیزینس خود را راه اندازی نمایند.

 حمایت کنندگان و سرمایه گذاران مورد تایید اداره مهاجرت برای برنامه استارت آپ به ترتیب زیر می باشند:

 •  ونچر کپیتال ها یا Venture Capitals: این گروه از ایده های تجاری که قبلا راه اندازی شده و درآمد زایی داشته اند حمایت میکند. حداقل سرمایه گذاری این گروه برای ایده های استارت آپ ۲۰۰ هزار دلار کانادا تعیین شده است. این گروه علاوه بر حمایت مالی در برخی موارد با قرار دادن تجربه های عملیاتی و دانش تکنیکال خود، بیزینس استارت آپ را مورد حمایت قرار میدهند.
 • انجل اینوستورها یا Angel Investors: این گروه شامل شرکت ها و سرمایه گذاران خصوصی است که نسبت به گروه قبلی شرایط آسان تری برای سرمایه گذاری در طرح های استارت آپ دارند. انجل اینوستور ها باید حداقل میزان 75 هزار دلار کانادا در طرح های استارت آپ سرمایه گذاری نموده تا ایده بیزینسی از نظر اداره مهاجرت کانادا تایید و صاحبان آن صلاحیت دریافت اقامت دائم کانادا را داشته باشند. این سرمایه گذاران استارت آپ ها را نه تنها در حوزه مالی بلکه در زمینه های دیگری مانند یافتن موقعیت های سرمایه گذاری دیگر، تامین سرمایه از سرمایه گذار جدید و سایر خدمات دیگر راهنمایی و همراهی میکند.
 • انکوباتورها یا Business incubators: این گروه تنها گروهی است که مبلغی به عنوان حمایت مالی در اختیار استارتاپ ها قرار نمی دهد. در عوض با زمینه های علمی و آموزش های لازم را برای استارتاپ ها فراهم نموده تا تا زمینه رشد و پیشرفت آنها را در بازار فراهم سازد. انکوباتور ها در ازای ارائه خدمات آموزشی به صاحبان استارتاپ ها و نظارت بر روند رشد و شکوفایی بیزینس آنها مبلغی را دریافت میکنند. لازم به ذکر است که متقاضیان دریافت خدمات از این گروه باید واجد صلاحیت های لازم بوده که توسط هر انکوباتور مشخص میشود. 

در زیر لیست کامل سرمایه گذاران و شرکتهای مورد تایید اداره مهاجرت جهت اطلاع متقاضیان قرارداده شده است:

Venture capital funds 

Angel investor groups

Business incubators

شرایط اخذ ویزای استارت آپ

در این روش مهاجرتی، برای هر ایده ای که به عنوان ایده استارتاپ ارائه میشود، حداکثر 5 نفر به عنوان مدیران ارشد و اعضای اصلی گروه میتوانند در قالب یک پرونده مهاجرتی معرفی شوند . شایان ذکر است که این افراد باید هرکدام به تنهایی حداقل دارای ۱۰ ٪ سهام استارتاپ باشند و مجموع سهام کل 5 نفر نباید کمتر از ۵۱٪ بوده تا امکان اخذ تصمیمات مدیریتی را داشته باشند.

صنایع کلیدی و مستعد برای ارائه ایده استارتاپ

 • Artificial Intelligence (AI)
 • Virtual Reality & Augmented Reality (VR & AR)
 • Cybersecurity
 • Agritech
 • Foodtech
 • Biotech
 • Cleantech
 • Marine tech

 اگر ایده بیزینسی خاص و خلاقانه ای دارید با ما تماس بگیرید تا زمینه های لازم را برای راه اندازی آن و نهایتا دریافت اقامت دائم کانادا را برای شما فراهم نماییم.