Skip to content

سوالات متداول

سوالات متداول

ویزای توریستی و سوپر ویزای والدین

۱) سوپر ویزای والدین چند ساله است و والدین با این ویزا چه مدت می توانند در کانادا بمانند؟ سوپر ویزا برای والدین ۱۰ ساله صادر میشود و والدین میتوانند با ویزای سوپر ویزا یه مدت ۲ سال در کانادا بمانند.

۲) با ویزا توریستی چه مدت میتوانم در کانادا اقامت داشته باشم؟  افرادیکه با ویزیتور ویزا وارد کانادا می شوند حداکثر به مدت ۶ ماه می توانند درکانادا حضور داشته باشند و بعد از ۶ ماه باید باید خاک کانادا را ترک کنند. اما در شرایط خاصی میتوان مدت اقامت در کانادا را با ویزای توریستی تمدید کرد. ولی توجه داشته باشید که باید دلیل قانع کننده ای برای تمدید اقامت به آفیسر ارائه دهند.

۳) آیا میتوان ویزای توریستی را به ویزای تحصیلی تبدیل کرد؟ بله این اگر بتوانید از یکی از دانشگاهها یا کالج های کانادایی پذیرش بگیرید میتوانید ویزای توریستی را به ویزای تحصیلی تبدیل کرد.

۴) برای درخواست ویزای توریستی حتمابه دعوتنامه نیاز هست؟ بله داشتن دعوتنامه شانس صدور ویزای توریستی را بالا میبرد. علاوه بر آن به افسر ویزا این اطمینان داده میشود که شما هدف مشخصی برای سفر به کانادا دارید که این نکته هم تاثی مثبتی بر روی صدور ویزای توریستی شما خواهد داشت.

۵) اگر درخواست ویزای توریستی من رد شود آيا امکان ارسال مجدد پرونده وجود دارد؟ بله، در صورتیکه مدارک جدید به پرونده خود اضافه کنید تا مواردی که به  دلیل عدم وجود آنها درخواست ویزای شما رد شده است را پوشش دهد، در آن صورت میتوانید درخواست مجدد برای صدور ویزای توریستی کانادا خود را به سفارت ارسال نمایید.

ویزای تحصیلی

۱) تفاوت دانشگاه و کالج در چیست و کدام بهتر است؟ فارغ التحصیلان دانشگاه و کالج از نظر اعتبار مدرک تفاوت زیادی ندارند. سیستم آموزشی دانشگاه ههای کانادا بز اساس تحقیق و پژوهش است در حالیکه سیستم آموزشی کالج ها بیشتر عملی بوده و بر اساس نیازهای بازار کار طراحی شده است. هزینه و زمان تحصیل در دانشگاهها بیشتر از کالج بوده و سطح آیلتس بالاتری را برای پذیرش رد نظر میگیرند. 

۲) آیا برای گرفتن پذیرش از دانشگاه یا کالج مدرک زبان نیاز هست؟ بله ، برای اخذ پذیرش از دانشگاه حداقل آیلتس ۶.۵ یا ۷ و برای ورود به کالج حداقل آیلتس ۵.۵ مورد نیاز است. 

۳) برای درخواست ویزای تحصیلی چقدر باید تمکن مالی داشته باشیم؟جهت دریافت ویزای تحصیلی، به همراه پرونده باید حساب بانکی که در آن حداقل به میزان یک سال هزینه تحصیل و زندگی موجودی داشته باشد برای افسر مهاجرت ارسال شود.

 

۴) آیا همسر و فرزند (ان) من دانشجو میتوانند به عنوان همراه با من به کانادا بیایند؟بله برای همسران دانشجویان خارجی که ویزای تحصیلی دریافت کرده اند ویزای کار آزاد یا OPEN WORK PERMIT صادر شده و برای فرزندان آنها می توانند تا پایان دبیرستان به صورت رایگان در کانادا تحصیل کنند.

۵) آیا بعد از فارغ التحصیلی میتوانم اقامت دائم کانادا را بگیرم؟ برای فارغ التحصیلان دانشگاهها و کالج ها به تعداد سالهای تحصیل آنها ویزای کار صادر میشود تا بتوانند سابقه کار کانادایی را به رزومه خود اضافه نموده و پس از آن از روش اکسپرس انتری اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند. 

 

۷) آیا میتوانم دانشگاه یا رشته تحصیلی ام را بعد از گرفتن ویزا تغییر بدهم؟ بله اگر بعد از ورود به کانادا رشته تحصیلی یا مرکز آموزشی خود را تغییر دهید باید بلافاصله این تغییر را به اداره مهاجرت اعلام نمایید.

ویزای کاری

۱) من از یک شرکت در کانادا پیشنهاد کاری گرفتم، آیا میتوانم برای ویزای کار اقدام کنم؟ برای اخذ ویزای کار کانادا به همراه پیشنهاد کاری،‌کارفرمای شما باید اجازه مثبت اداره کار کانادا را هم گرفته باشد. در اینصورت شما می توانید برای دریافت ویزای کاری خود اقدام کنید. 

۲) برای گرفتن ویزای کاری انجام تست مدیکال الزامی است؟ در برخی مشاغل که تاثیر مستقیم بر سلامت مردم کشور کانادا دارد انجام تست مدیکال الزامی است. مانند شغل های مدارس، بیمارستانها و درمانگاه ها و کلینیک ها،‌ شغل هایی که در ارتباط مستقیم با کودکان هستند و غیره  

۳) آیا میتوان با یک اجازه کار صادر شده از اداره کار کانادا، می توان برای چند کارفرما کار کرد؟ خیر، شما تنها برای یک کارفرما و در یک محل و آدرس مشخص و دوره زمانی مشخصی که در اجازه کار شما به جزییات قید شده است میتوانید کار کنید. در صورت هرگونه تخلف ویزا کار به همراه اجازه اداره کار شما باطل میشود.

۴) اعتبار ویزای کار من باطل شده، آیا میتوانم به کار کردن ادامه دهم؟خیر بعد از انقضای تاریخ ویزای کار ،‌۹۰ روز فرصت دارید تا برای ویزای جدید اقدام کنید و در این ۹۰ روز نمیتوانید مشغول بکار باشید. اما اگر قلا از باطل شدن ویزای کاری خود درخواست تمدید را به اداره مهاجرت ارسال کرده باشید میتوانید تا تاریخ ابطال ویزای قبلی  به کار کردن در همان شغل قبلی ادامه دهید.

۵)‌ آیا میتوانم همزمان برای ویزای کار و تحصیلی اقدام کنم؟ بله ولی باید به افسر مهاجرت با مدارک اثبات کنید که اولا واجد صلاحیت برای هر دو ویزا هستید و دوما همزمان توانایی درس خواندن و کار کردن را داشته و میتوانید هر دو را بدون مشکل مدیریت کنید.

اسپانسرشیپ همسر

۱) آیا بعد از ارسال پرونده اسپانسرشیپ همسر میتوان درخواست ویزای توریستی نمود؟ بله اگر از داخل کانادا درخواست اسپانسرشیپ همسر خود را ارسال کردید بعد از گرفتن فایل نامبر میتوانید برای همسر خود درخواست ویزای توریستی نموده تا در کانادا به شما ملحق شود. ولی فراموش نکنید کلیه شرایط لازم برای صدور ویزای توریستی از جمله سابقه سفر های خارجی، تمکن مالی و غیره که برای صدور ویزای توریستی لازم است را باید داشته باشند تا موفق به اخذ ویزای توریستی شوند.

۲) آیا داشتن شغل برای اسپانسرشیپ همسر الزامی است؟ در حقیقت برونده های اسپانسرشیء همسر از قاعده جدول درآمد lico مستثنی هستند ولی افسر پرونده باید از اینکه اسپانسر از عهده هزینه های زندگی خود و همسرش بعد از ورود به کانادا کاملا 

۳) چه کسانی میتوانند از خارج از کانادا درخواست اسپانسرشیپ همسر خود را ارسال کنند؟

اسپانسرشیپ والدین

۱)  آیا از طریق برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادر، میتوانم برای خواهر یا برادر هم اقامت کانادا بگیرم؟ از طریق برنامه اسپانسرشیپ ، افراد مقیم کانادا و یا سیتیزن کانادا میتوانند والدین یا پدربزگ و مادربزرگ بهمراه فرزندان زیر ۲۲ سال آنها را  به کانادا آورده و برای آنها اقامت دایم دریافت نمایند.

اکسپرس انتری (نیروی متخصص)

۱) آیا در سیستم اکسپرس انتری نوع دانشگاه (دولتی یا آزاد) یا میزان معدل مهم و بر امتیاز CRS تاثیر مثبت دارد؟ خیر، نوع دانشگاه و معدل نهایی اهمیتی نداشته و تنها مدرک تحصیلی اخذ شده پس از اتمام تحصیل در آن دانشگاه اهمیت دارد. لطفا توجه داشته باشید گه قبل از ایجاد پروفتیل در سیستم اکسپرس انتری حتما مدرک تحصیلی شما توسط WES  ارزیابی و معادل سازی شده باشد تا بتوانید امتیاز کامل را در این مورد اخذ کنید.

برنامه های استانی اکسپرس انتری

۱) مزیت برنامه های اکسپرس انتری استانی چیست؟ برنامه های استانی اکسپرس انتری به طور کلی الزامات آسانتری نسبت به فدرال دارند. در برخی از استانها سطح زبان پایین تری مورد قبول بوده و تحصیل در آن استان میتواند شانس متقاضی را برای گرفتن پیشنهاد کار از آن استان بالا برده و در نهایت ۲۰۰ امتیاز به امتیاز خود در سیستم اکسپرس انتری اضافه نموده و سریعتر دعوتنامه اقامت دایم دریافت نماید. 

استارت آپ

۱) اگر فردی از طریق روش استارت آپ ویزا اقامت دایم گرفته و پس از ورود به کانادا و راه اندازی بیزینس ، بیزینس مورد نظر موفقیت آمیز نباشد، آیا تاثیری منفی بر وضعیت اقامت دایم او و همراهان دارد؟ خیر، اداره مهاجرت کانادا به وضوح در سایت رسمی خود اعلام کرده است که اگر بیزینس پس از راه اندازی به موفقیت پیش بینی شده نرسد هیچ تاثیری بر اقامت صاحبان بیزینس نداشته و آنها همچنان میتوانند در کانادا اقامت داشته باشند. 

اخذ شهروندی و یا تمدید کارت اقامت کانادا

۱) اگر کمتر از ۲ سال در کانادا حضور داشته باشیم میتوانیم کارت اقامت خودم را تمدید کنم؟ همه افرادیکه دارای کارت اقامت یا PR  کاناد هستند باید به مدت ۲ سال یا ۷۳۰ روز در ۵ سال اخیر را در کانادا حضور فیزیکی داشته باشند. در غیر اینصورت اقامت خود را از دست داده و برای گرفتن اقامت کانادا مجددا باید از یکی از روش های مهاجرتی کانادا اقدام نمایند. تنها در دو صورت امکان تمدید کار ت اقامت بدون حضور فیزیکی در کانادا وجود دارند که عبارتند از: 

الف) همراه همسر، والدین یا پارنتر خود که سیتیزن کانادا هستند در خارج از کانادا زندگی میکند.

ب) همراه همسر، والدین یا پارتنر خود که در استخدام یک شرکت کانادایی در شعبه خارج از کانادا مشغول بکار بوده است در خارج از کانادا زندگی میکند.

برنامه خوداشتغالی هنرمندان و ورزشکاران

۱) آیا داشتن یک بیزینس پلان برای مهاجرت از این روش الزامی است؟ بله به طور کلی بیزینس پلان یک مدرک بسیار مهم برای متقاضیان این روش است چون در این بیزینس پلان فعالیت آینده خود را در زیمنه هنری یا ورزشی با جزییات تشریح خواهد کرد و با این مدرک به افس این اطمینان را خواهند دا تا بعد از ورود به کانادا در جهت گسترش سطح فرهنگی و ورزشی کانادا با تکیه بر تجربیات خود فعالیت خواهند کرد.