Skip to content

برنامه مهاجرت تکنولوژی جدید ساسکاچوان

اشتراک گذاری:

برنامه مهاجرت تکنولوژی جدید ساسکاچوان

در این مقاله قصد داریم راجع به برنامه مهاجرت تکنولوژی جدید ساسکاچوان صحبت کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشیم : استان ساسکاچوان در تاریخ ۷ مارس ۲۰۲۲ مسیر جدیدی را برای نیروی کار حوزه تکنولوژی از طریق برنامه انتخاب مهاجر ساسکاچوان و برای حل مشکل کمبود نیروی کار این استان در این بخش، معرفی کرد.

این زیر گروه برای نیروی کار با تخصص بالا در بخش نوآوری و تکنولوژی با شرایط زیر است:

دارای پیشنهاد برای شغل تخصصی در ساسکاچوان
دارا بودن معیارهای این زیر گروه

معیارهای زیر گروه تکنولوژی برای مسیر غیر اکسپرس اینتری

برای این زیر گروه، باید ساکن خارج از کانادا باشید یا وضعیت قانونی خود در کانادا را ثابت کنید و پناهجو نیز نباشید. به علاوه، شرایط زیر نیز باید در مورد شما صادق باشد:

شرایط تجربه کار را به صورت زیر دارا باشید

اگر از ساسکاچوان درخواست می کنید: در حال حاضر در حال کار در ان استان بوده و حداقل شش ماه برای کارفرمایی که پیشنهاد شغلی را ارائه کرده به صورت تمام وقت (حداقل ۳۰ ساعت در هفته) در یک شغل واجد شرایط کار کرده باشید. اگر برای کارفرمای پشتیبان خود با این شرایط کار نکرده اید، باید حداقل یک سال تجربه کار در پنج سال گذشته، در شغل خود داشته باشید.
اگر از داخل یا خارج از کانادا درخواست می کنید: یک سال تجربه کار مرتبط با تخصص بالا در پنج سال گذشته در شغل واجد شرایط مورد نظر، ضروری است.

شرایط تسلط به زبان انگلیسی به صورت زیر را دارا باشید:

اگر درحال حاضر برای کارفرمایی کار می کنید که از او پیشنهاد شغلی دارید، برای زبان انگلیسی باید شرایط مورد نظر کارفرما را دارا باشید. کارفرما توانایی زبان انگلیسی شما را ارزشیابی می کند.
اگر در حال حاضر برای کارفرمایی که از او پیشنهاد شغلی دارید کار نمی کنید، باید توانایی زبان انگلیسی و/ یا فرانسه شما در سطح حداقل ۵ برای شاخص زبان کانادایی (CLB) باشد.

برای صدور گواهی ساسکاچوان واجد شرایط باشید (در صورتیکه برای شغل شما مورد نیاز باشد): NOC 2147 – مهندس کامپیوتر، NOC 2173 – مهندس نرم افزار (به استثنای طراحان)، NOC 2133 – مهندس الکترونیک و برق باید شرایط زیر را دارا باشند:

نامه ای از انجمن مهندسان و زمین شناسان حرفه اس ساسکاچوان (APEGS) مبنی بر تایید درخواست برای ثبت نام به عنوان مهندس کارآموز، ارائه کنند.
نامه ای از APEGS مبنی بر گذراندن آزمون های تاییدیه را ارائه کنند.

تحصیلات پس از دبیرستان مرتبط با شغل مورد نظر را دارا باشید (مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد، یا مدرک سه ساله دانشگاه یا کالج، گواهی تحصیل دو ساله دانشگاه، کالج یا موسسه فنی یا دیگر موسسات پس از دبیرستان)گواهی مبنی بر قصد کار و زندگی در ساسکاچوان را ارائه کنید.پیشنهاد کاری برای شغل واجد شرایط دائمی و تمام وقت در بخش تکنولوژی یا نوآوری در ساسکاچوان داشته باشید. برای اثبات این پیشنهاد کاری به تاییدیه شغلی SINP نیاز دارید.